Adó 1% felajánlás

Miért támogasd a Fülesbagoly Alapítványt adód 1 százalékával?

Szervezünk
Zenei programokat szervezünk, legyen az fesztivál, koncert, beszélgetős est, közönségtalálkozó, workshop.

Segítünk
Különböző területeken vállalunk önkéntességet, legutóbb a Fedél Nélkül zenei különszámot szerkesztettük.

Gondoskodunk
Tehetségkutatóinkkal fiatal zenészeket indítunk el a pályán, hogy évek, évtizedek múlva legyen utánpótlás a színpadokon.

A Fülesbagoly Alapítvány adószáma
19137645-1-13

Rendelkező nyilatkozat

Papír alapon készíti SZJA bevallását?
A rendelkező nyilatkozatot letöltheti oldalunkról a fenti gombra kattintva. Kinyomtatva és kitöltve csatolhatja SZJA bevallásához. A nyomtatványt kinyomtatni akkor szükséges, ha papír alapon nyújtja be éves adóbevallását vagy munkáltatója készíti el. Ha a munkáltatója készíti bevallását, akkor a kitöltött nyilatkozatot adja át munkaügyes munkatársának, aki a bevallásokat is készíti.

Papír alapú rendelkezés esetén fontos, hogy helyezze borítékba a nyilatkozatot és írja alá keresztben a borítékot ellátva az adóazonosító jelével is.

Elektronikus e-bevallást készít 2021-ben?
Elektronikus benyújtás során a rendelkező nyilatkozatát is benyújthatja elektronikusan. Az e-SZJA rendszerében elektronikusan tudja kitölteni a személyes ügyfélkapujára történő bejelentkezés után.

Tekintse meg az alábbi videóban lépésről lépésre, hogyan lehet a legegyszerűbben benyújtani a rendelkező nyilatkozatot az e-bevallás során.

Személyes ügyfélkapu bejelentkezés után rendelkezhet 1%-áról

1. Lépjen be az e-SZJA felületére: https://eszja.nav.gov.hu/
  2. Az éves bevallástervezete mellett jobb oldalon találja az 1+1% nyilatkozatot.
  3. Kattintson a: 1+1%-OS NYILATKOZATOM BEADÁSA vagy FOLYTATÁSA gombra.
  4. Az Azonosítás menüpont kitöltése nem kötelező. Ha kitölti, akkor a kedvezményezett civil szervezet fel tudja venni Önnel a kapcsolatot.
  5. A Rendelkező nyilatkozat résznél tud rendelkezni személyi jövedelem adója 1%-áról. Az üres mezőbe a kedvezményezett civil szervezet, alapítványunk adószámát írja be: 19137645-1-13
  6. Helyes kitöltés esetén a rendszer automatikusan kitölti a Civil kedvezményezett nevét.
  7. A +1%-ot technikai számmal rendelkező kedvezményezett részére ajánlhatjuk fel, a listából kiválasztva.
  8. Az ELLENŐRZÉS gombra kattintva nézze át, hogy helyesek-e az adatok
  9. MENTÉS gombra kattintson, ha mindent rendben talált
  10. Végül kattintson a TOVÁBB A BEADÁSHOZ – > BEADÁS gombokra.

Köszönjük, hogy felajánlja adója 1 százalékát!

A Fülesbagoly Alapítványt bankszámlaszámunkra való utalással is támogathatja
Unicredit Bank 10918001-00000097-60500014